Nasze przedszkole

Drodzy Rodzice, Przyjaciele!

Przedszkole Niepubliczne im. Św. Jana Pawła II i Matki Anny Kaworek w Jedliczu, to wyjątkowe miejsce dla dzieci w wieku od 2,5 do 5 lat. Oddając w nasze ręce pod opiekę Wasz największy skarb – dziecko, pamiętajcie, że w naszym przedszkolu panuje ciepła, rodzinna atmosfera, dająca dziecku jeszcze większe poczucie bezpieczeństwa, co sprawia, że wszystkie dzieci czują się tutaj jak w domu. O uśmiech na twarzy i bezpieczeństwo Waszego dziecka dba wykwalifikowana kadra pedagogiczna z wieloletnim doświadczeniem.

Przedszkole Niepubliczne im. św. Jana Pawła II i Matki Anny Kaworek w Jedliczu
IMG_6431

Nasze Przedszkole to placówka działająca w oparciu o wieloletnie tradycje, wychowująca dzieci w oparciu o kanon wartości św. Jana Pawła II i Czcigodnej Służebnicy Bożej Matki Anny Kaworek. Przedszkole bawi, uczy i wychowuje dzieci w duchu chrześcijańskich wartości. Odkrywa i rozwija dziecięce pasje, zdolności i talenty.

Przedszkole położone jest przy ulicy Dubisa 3 (dawny punkt katechetyczny) w sąsiedztwie kościoła parafialnego w Jedliczu przy jednej z głównych ulic w centrum miasta. Obiekt otoczony jest dużym ogrodem w sąsiedztwie z parkiem Pałacu Stawiarskich, który zapewnia doskonałe warunki do zabawy i odpoczynku na świeżym powietrzu. Dzieci mają do dyspozycji kolorowy i bezpieczny plac zabaw.

Baw się, ucz i poznawaj z nami świat!

cloud_1

W naszym przedszkolu

Tworzymy wyjątkowe miejsce dla dzieci. Baw się, ucz i poznawaj z nami świat!

Uczymy się poprzez zabawę about-us_section_03_1

Wspomagamy rozwijanie dziecięcych talentów about-us_section_03_2

Zapewniamy bezpieczeństwo i opiekę about-us_section_03_3

Odżywiamy się zdrowo i smacznie about-us_section_03_4

Organizujemy spotkania integracyjne about-us_section_03_5

Uczymy się poprzez zabawę

“Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem.”

Zabawy o charakterze edukacyjnym to doskonały sposób, aby Dziecko nie tylko przyswajało wiedzę, ale czerpało z nich ogromną frajdę. Nauka poprzez zabawę to sprawdzona metoda, którą stosujemy od lat.

 

Wspomagamy rozwijanie dziecięcych talentów

Skutecznie rozpoznajemy 🙂 i stwarzamy możliwości do rozwijania dziecięcych pasji i talentów.

  • Okrywamy, inspirujemy i stwarzamy możliwości, do pielęgnowania oraz rozwijania dziecięcych talentów…

Zapewniamy bezpieczeństwo i opiekę

W naszym przedszkolu panuje ciepła, rodzinna atmosfera, dająca dziecku wyjątkowe poczucie bezpieczeństwa, co sprawia, że wszystkie dzieci czują się tutaj jak w domu.

  • Przedszkole, to drugi dom! 🙂

Odżywiamy się zdrowo i smacznie

Właściwie zbilansowana dieta zapewnia Dziecku odpowiednią ilość potrzebnych witamin i składników mineralnych ponadto ma kluczowe znaczenie w jego rozwoju. Bezwzględnie dbamy o zróżnicowane i dostosowane do danego Dziecka posiłki.

 
  • Odżywiamy się zdrowo, ale i smacznie. Szczegółowo przygotowujemy cotygodniowy jadłospis.

Organizujemy spotkania integracyjne

Integrujemy dzieci i rodziców. Organizujemy pikniki, bale, którym niejednokrotnie towarzyszą występy artystyczne lub angażujące pokazy. Odwiedzamy nasze zaprzyjaźnione przedszkola i żłobki. 🙂

  • Radość i zabawa. Integracja i wspólne spędzanie czasu. Uwielbiamy spotkania integracyjne!

Plan dnia

Ramowy rozkład dnia w naszym przedszkolu jest zgodny z zapisami podstawy programowej wychowania przedszkolnego, a zarazem doskonale wpisuje się w potrzeby i oczekiwania rodziców. Uporządkowany, regularny, rytm dnia urozmaicony jest jednak szeroką gamą rozmaitych wydarzeń wpisanych na stałe w kalendarz przedszkolnych wydarzeń

Oprócz tradycyjnych, ważnych wydarzeń tj. Dzień Dziecka, Dzień Mamy, Dzień Taty, Dzień Babci, Dzień Dziadka, Dzień Edukacji Narodowej, Święto Niepodległości, Święto Konstytucji 3 Maja, w naszym przedszkolu celebrujemy także wiele innych ważnych wydarzeń jak na przykład Jeden z najważniejszych dni… 🎊🎉 💯 LAT 😘🎈🎁. Zróżnicowany charakter okoliczności do świętowania skłania nas nie tylko do głębokich refleksji nad rolą i istotą poszczególnych, ale buduje w nas wartości, stymuluje rozwój i wzmacnia poczucie przynależności. Tak odkrywamy dziecięce pasje, zdolności i talenty. Obcowanie z przyrodą to stały element naszego rytmu dnia- Ogródek w naszym przedszkolu. Tak wyrastają owoce wspólnej pracy ☀️ 🥕🧅🥔🤝 🙋‍♀️🙋‍♂️ Dbamy o fizyczną sprawność, aktywnie i regularnie uczestniczymy w sportowych zajęciach, zabawach- także na świeżym powietrzu w naszym ogrodzie. Kształtujemy taneczne i muzyczne umiejętności, uczestnicząc w zajęciach tanecznych oraz zajęciach z rytmiki. Zabawy o charakterze edukacyjnym to doskonały sposób, aby Dziecko nie tylko czerpało zeń ogromną frajdę, ale także przyswajało wiedzę. Nauka poprzez zabawę to sprawdzona metoda, którą stosujemy od lat. Na zajęciach z języka angielskiego- absolutnego “must have”, podstaw języka migowego i ojczystego polskiego oraz na niemal wszystkich zajęciach dodatkowych stosujemy zasadę: Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem.

W ramach dodatkowych zajęć umożliwiamy zwiększony zakres nauki języka angielskiego, języka migowego, tańca, śpiewu (te zajęcia nie są uwzględnione w naszym codziennym ramowym rozkładzie dnia).

To, co dzieje się u nas, jest aktualizowane na bieżąco. Wspólna zabawa, nauka i poznawanie świata, przedstawia się pokrótce następująco: 

Jak wygląda nasz dzień?

cloud_2

Wyżywienie

Zdrowe posiłkizbilansowana, wartościowa dieta

Właściwie zbilansowana dieta zapewnia Dziecku odpowiednią ilość potrzebnych witamin i składników mineralnych, a ponadto ma kluczowe znaczenie w jego rozwoju. Bezwzględnie dbamy o zróżnicowane i dostosowane do danego Dziecka posiłki.

Owoce
Warzywa
Błonnik
Mleko
Ryby
Mięso

Zajęcia dodatkowe

Edukacja matematyczna

Niekwestionowana królowa nauk- matematyka towarzyszy nam przez całe życie. Wprowadzamy Dziecko w świat matematycznej wiedzy poprzez zabawę. Gry, zagadki i rozmaite zabawy matematyczne.

Przedszkolaki samodzielnie przeliczają, ważą, mierzą, porównują, a dzięki doskonałej zabawie nabywają wiedzę.

Język angielski

Zajęcia logopedyczne

Rytmika

Zajęcia taneczne

Religia

Zajęcia artystyczno-plastyczne

Sport i gimnastyka

Zajęcia kulinarne

Zajęcia przyrodnicze

Bajkoterapia

Zajęcia teatralne

Sala zabaw w weekendy

W ramach weekendowej opieki zapewniamy:
  • Seanse kinowe na dużym ekranie (Kino Małego Widza)
  • Warsztaty plastyczne i zabawy muzyczno-ruchowe
  • Zabawy na świeżym powietrzu
  • Miłe i aktywne soboty
  • * dla Dzieci uczęszczających do Przedszkola korzystanie z sali zabaw w weekendy jest bezpłatne. Więcej informacji w Przedszkolu.

Baw się, ucz i poznawaj z nami świat

Zapisz dziecko do naszego przedszkola

Nabór do przedszkola odbywa się przez cały rok kalendarzowy. Ilość wolnych miejsc jest ograniczona. O pierwszeństwie przyjęcia decyduje kolejność zgłoszeń. Aby zapisać dziecko do przedszkola możesz to zrobić wybierając jedną z dostępnych możliwości.