Plan dnia

Ramowy rozkład dnia w naszym przedszkolu jest zgodny z zapisami podstawy programowej wychowania przedszkolnego, a zarazem doskonale wpisuje się w potrzeby i oczekiwania rodziców. Uporządkowany, regularny, rytm dnia urozmaicony jest jednak szeroką gamą rozmaitych wydarzeń wpisanych na stałe w kalendarz przedszkolnych wydarzeń

Oprócz tradycyjnych, ważnych wydarzeń tj. Dzień Dziecka, Dzień Mamy, Dzień Taty, Dzień Babci, Dzień Dziadka, Dzień Edukacji Narodowej, Święto Niepodległości, Święto Konstytucji 3 Maja, w naszym przedszkolu celebrujemy także wiele innych ważnych wydarzeń jak na przykład Jeden z najważniejszych dni… 🎊🎉 💯 LAT 😘🎈🎁. Zróżnicowany charakter okoliczności do świętowania skłania nas nie tylko do głębokich refleksji nad rolą i istotą poszczególnych, ale buduje w nas wartości, stymuluje rozwój i wzmacnia poczucie przynależności. Tak odkrywamy dziecięce pasje, zdolności i talenty. Obcowanie z przyrodą to stały element naszego rytmu dnia- Ogródek w naszym przedszkolu. Tak wyrastają owoce wspólnej pracy ☀️ 🥕🧅🥔🤝 🙋‍♀️🙋‍♂️ Dbamy o fizyczną sprawność, aktywnie i regularnie uczestniczymy w sportowych zajęciach, zabawach- także na świeżym powietrzu w naszym ogrodzie. Kształtujemy taneczne i muzyczne umiejętności, uczestnicząc w zajęciach tanecznych oraz zajęciach z rytmiki. Zabawy o charakterze edukacyjnym to doskonały sposób, aby Dziecko nie tylko czerpało zeń ogromną frajdę, ale także przyswajało wiedzę. Nauka poprzez zabawę to sprawdzona metoda, którą stosujemy od lat. Na zajęciach z języka angielskiego- absolutnego “must have”, podstaw języka migowego i ojczystego polskiego oraz na niemal wszystkich zajęciach dodatkowych stosujemy zasadę: Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem.

W ramach dodatkowych zajęć umożliwiamy zwiększony zakres nauki języka angielskiego, języka migowego, tańca, śpiewu (te zajęcia nie są uwzględnione w naszym codziennym ramowym rozkładzie dnia).

To, co dzieje się u nas, jest aktualizowane na bieżąco. Wspólna zabawa, nauka i poznawanie świata, przedstawia się pokrótce następująco:

Tak wygląda nasz dzień

zegar1

6.30 – 7.45​

PRZYWITANIE DZIECI

Rozpoczynamy nowy dzień w Przedszkolu. To czas na zabawy dowolne, poranną gimnastykę i wspólną modlitwę.

ZAJĘCIA DODATKOWE

Okres przedszkolny, to niezwykły i najważniejszy czas w życiu człowieka. Dziecko w tym wieku dysponuje ogromnym potencjałem do naturalnego i mimowolnego uczenia się poprzez zabawę. Tworzymy warunki do wszechstronnego rozwoju. Odkrywamy i rozwijamy dziecięce pasje, zdolności i talenty. W tym czasie odbywają się dodatkowe zajęcia:

edukacja matematyczna, język angielski, zajęcia logopedyczne, rytmika, zajęcia taneczne, zajęcia artystyczno-plastyczne, sport i gimnastyka, religia, zajęcia kulinarne, zajęcia przyrodnicze, bajkoterapia, zajęcia teatralne (szczegółowy harmonogram poszczególnych zajęć dodatkowych dostępny w przedszkolu)

Czynności sanitarno-higieniczne

ŚNIADANIE

Czynności sanitarno-higieniczne (mycie ząbków)

11:00 – 11:50

Indywidualne zajęcia z logopedą

* w poniedziałki

Czynności sanitarno-higieniczne. Przygotowanie do obiadu.

Obiadek

Leżakowanie, czytanie bajek, opowieści, słuchowisko.

12:30 – 14:00

Indywidualne zajęcia z logopedą

* w poniedziałki

14:00 – 14:30

PODWIECZOREK I

13:30 - 15:00

zabawy w kącikach zainteresowań, zabawy tematyczne, zabawy w terenie (sensoplastyka)

Przygotowanie do podwieczorku

15:30 – 16:00

PODWIECZOREK II

16:00 – 17:00

Swobodne zabawy, gry dydaktyczne i stolikowe oraz ćwiczenia słownikowe i indywidualne z Dziećmi dostosowane do ich możliwości. Zajęcia w małych zespołach, omówienie wydarzeń dnia, prace porządkowe w sali, praca indywidualna z dzieckiem, rozchodzenie się dzieci do domów.